Jdi na obsah Jdi na menu
 


záznamník Faltus - v provozu

5. 4. 2019

     Zdravím všechny příznivce rádiových vln!

Dne 3.4.2019 v odpoledních hodinách byl zprovozněn záznamník Faltus - 23 kanál. Buďte trpělivý, zapnul jsem jej, ale jede v testovacím režimu. Občas se stane, že se během relací zakličuje, někdy odpadne sám - jinak jej musím resetovat na dálku - je to zapříčiněno plazící se VF po kabeláži i přes úsilí různých toroidů to není tak časté, ale ještě mě napadlo celou ovládací část umístit přes průchodky do plechové krabičky a nebo udělal místně resetátor při delším trvalém zaklíčování. Na stole to tolik neblblo, ale kopec je kopec...   Všechny připomínky a nápady směřujte na mail - prosím i o info, kdo se kam dovolal!

Parametry v době instalace nic moc- PSV skoro 1:2,7  výkon 1,8W do antény President (tato je umístěna cca 10m nad zemí, dál už jsem se na příhraďáku bál... už jsem taky starší pán!) ale je přislíben lezec poté bude anténa na horní patě t.j. cca 20m + 703ASL (metrů nad mořem)

UPOZORNĚNÍ: kdo záznamník zapne, ten by jej měl také po dokončení hovoru vypnout !!! a to je nutné předejde se samovolným relacím, kdy i rušení na pásmu začne klíčovat až se to za cykluje a nejde se do opakovače pak dostat !!! Vypínaní jakéhokoliv režimu opakovač či Faltus je: zmačkni "0" na DTMF a teprve potom zakličuj (zmáčkni PTT)  jinak záznamním při každém za klíčování  opakovače začne nahrávat a nevypne se což samozřejmě po odklíčování  bude   slyšet.

poděkování Jirkovi OK1ZJV - železo, Majkl - anténa a koaxiál, Petr Sukoslav  pokusy při oživování

 

zde odkaz na nějakou tu fotečku: http://fotoalba.cz/alba/naklerov/2803808