Jdi na obsah Jdi na menu
 


A1 - 2011

     Věřte nevěřte, tak i já jsem se zúčastnil tohoto pro mě ne-telegrafistu vzdáleně známého závodu... -). Již v týdnu jsem začal z přípravnými prácemi.dsc01912-1.jpg Dříví, zakoupení kouřovodu ke kamínkům PETRA bez kterých si závod nedokážu představit...Již v týdnu jsem si uvědomil, že jde vlastně do tuhého a ručně klíčovat je sebevražda...žádný program..nebo alespon ten který umím ovládat jak říká Michal OK1VM není problém na to přijdeš hned!!! Tak jsem vzal to co bylo po ruce a kdysi již v praxi odzkoušeno program SUPERLOG, ke kterému jsem udělal optočlen a ono to začlo klíčovat ku mé spokojenosti ještě pár přechodek pro ruční klíč a hurá na kopec !!! Ještě jsem nepopsal, že v týdnu měli místní pracovnící "JZD" bojové cvičení - celá louky t.j. příjezdová cesta ke stanovišti posypána hnojem někdy i 30 cm vysoká za což se návštěvám které to odradilo omlouvám, ale zasáhla cizí mooooc !_?_!  Jak říká Hujer i já jsem měl se svým vozem problém v týdnu a v sobotu dostat na kótu (chvilku to vše připomínalo jako výcvik na trenažéru /folie/ no ale přes potíže jsem se přenesl a postavil celou sestavu, jako na potvoru nic neodešlo vše makalo jak má, celá sestava byla 2 x notebook, IC-910H, 100W, ruční klíč, zdroj, 8 el. YAGI cca 8 m vedle boudy.                                                                                                                                                                                        

     K samotnému závodu až na uši ve kterých mi pořád něco pípá to šlo, některé stanice nepochopili, že když klíčuji cca 50 znaků, že víc nedám a pořád mi odpovídali cca kilem tak pánové Vás jsem si do deníčku nedal protože jsem to nechytil a ty otazníky s CFM? toho mužete zahrát  třeba 100x SRI, ale uším neporučíš.... Jako další věc, kterou jsem si řekl, že si nenechám pro sebe je chování některých stanic? Úmyslně jsem se hnal na kraj pásma, kde nebyl žádný spletr pod 100 to nemělo cenu k silnému rušení a mému hendikepu... začal jsem dávat výzvu až ke konci závodu cca po hodině závodění se na mě naladila stanice OK1..., kterou jsem slyšel 599+++ a na po druhé jsem chytil, že mě dává QSY prvotně jsem si myslel, že jde o omyl, ale dal mi to asi ještě 3 x asi se jedná o radioamatérského boha....bohužel nevládnu telegrafem jako řečí, tak po cca 5 minutách dávání CQ jsem to vzdal a šel dále nahoru, kde jsem závod dokončil. (na SSB bych se nedal). Samotný závod mě překvapil účastí, asi jej začnu jezdit, hi. Jinak zhodnocení má anténa, kterou používám v závodech pro komunikaci s ČR nestačila a to již vzhledem k vyzářenému výkonu - byl jsem slyšet, ale neslyšel jsem- Všem které jsem tušil na pásmu a nedovolali se SRI. Dále na stanoviště vládla trenýrková teplota, jídla i pití bylo dostatek a to vzhledem k ohlášeným návštěvám. Jen mi ráno při probuzení chyběla snídaně od Jirky OK1JST - vajíčka na slanině o těch se mi vážně zdálo, stále je co zdokonalovat..... Samotné balení proběhlo v rychlostí blesku nic nebyl zničeno či poškozeno - no super, na kopci jsem morálně podržel jednoho tatínka a pomohl opravit pádem poškozeného draha za čož jsem získal úsměv a obdiv neznámeho kluka za to ty dva dni stály.. no né!!! Tak závod za námy udělal jsem něco přes 100 spojení Všem díky a v 1:Subregionále naslyšenou de OK1UFF, Edvin in JO60XR - Nakléřov - Ústí nad Labem.

  Nějaké to foto: http://fotoalba.centrum.cz/photos.php?aid=2376899&row=w%3Dal%26uid%3D12361618%26sort%3D0%26onpage%3D0%26page%3D1