Jdi na obsah Jdi na menu
 


VHF contest (Den rekordů) 1-2.9.2018

vzhledem k pracovnímu nasazení a auta v servisu jsem se rozhodl, že do závodu trochu zaboduji, hi...Mám na kótě remote  s TCVR IC706  (první verze) s výkonem 10W (síše se s remote učím a poslouchám převaděče, které mi jsou ve stálém QTH v Ústí nad Labem přímo u řeky Labe nedostupné) Zatím taky nemožnost otáčet anténu z toho důvodu je zvolen kompromisní směr a to jiho-východ.

     Začal závod, udělal jsem pár spojení a musel jsem odjet do práce, závod jsem jel aktivněji od neděle dopoledne, kdy jsem si nedělal iluze o vzdálených spojeních, ale byl jsem mile překvapen! Některé stanice jsem musel domlouvat přes "KST", kdy hodně stanic na to mé QRP nereagovalo. Stačilo dotočit anténu u protistanice a hurá spojení se zadařilo. Pohledem webkamerou na stanoviště Nakléřov, jsem tedy ani nelitoval, že nemůžu být o 15 km a ASL700 jinde vzhledem k počasí - odpadlo topení, hi…

     Jinak chci trochu neerudovaně zareagovat na rušení stanice OL4N, kdy tato je od mé antény vzdálená 12km a musím říci, že IC706 bez filrů je asi velice dobré rádio -), protože mě tedy nikdo nerušil-signál byl silný asi jako u ostatních, ale, že by mi to znemožnilo práci musím říci, že jsem udělal 63 spojení a slyšel stanice z I, OE, SP, DL, HB, S59,  samozřejmě jsem se nedovolal, ale to vzhledem k QRP výkonu 10W.

     Shrnutí, samotné remote pracovalo bezchybně, jen to vyžaduje opravdu pořádné připojení, což na WIFI jaké dosud mám není pro občastné výpadky při příjmu žádoucí...hi. Ale už mám i optiku, tak snad někdy opět přes remote naslyšenou! ale kopec je kopec tak v příštím MW závodě se na Vás těším.